logo_hukvaldy1 O nás
Czech Čeština‎

O nás

Naše mateřská škola má bohatou historii. Podle dochované kroniky vznikla v únoru 1948. Tehdy sídlila v přízemí budovy Základní školy v Rychalticích.

V roce 1982 se mateřská škola přestěhovala do nové budovy základní školy. V roce 1993 získala statut trvalého umístění v této budově. Od ledna 2002 základní škola přechází do právní subjektivity a mateřská škola se stává její součástí.

Mateřská škola má samostatný vchod přes dvorek z příjezdové cesty. Šatny dětí jsou umístěny v přízemí. Tři třídy se nachází v prvním patře budovy. Čtvrtá třída, malá tělocvična, šatna zaměstnanců, sklad a kancelář v přízemí.

I. třída - Motýlci má k dispozici hernu a pracovnu. Pracovna slouží zároveň jako jídelna pro dopolední a odpolední svačinky. Herna jako ložnice.

II. Třída - Veverky používá hernu, propojenou s další místnosti, pracovnou, která také slouží jako jídelna na výdej svačinek. Hernu také využíváme jako ložnici. Obě tyto třídy mají společné sociální zařízení. Část chodby je oddělena na sklad pomůcek pro tělesnou výchovu. V druhé části horní chodby je vytvořen koutek pro celodenní pitný režim, uložiště pomůcek a klidový koutek.

III. třída - Krtečci má k dispozici velkou místnost, která je rozdělena na část herny a pracovny. Celodenní děti odchází k odpolednímu odpočinku do horních prostor mateřské školy. Všechny čtyři třídy přechází na výdej oběda do školní jídelny. Děti mateřské školy využívají také tělocvičnu základní školy a „malou tělocvičnu“ umístěnou v přízemí budovy, vybavenou nářadím a náčiním pro děti předškolního věku.

IV. třída - Zajíčci mají k dispozici hernu, jídelnu, ložnici a sociální zařízení.

Mateřská škola má svou oplocenou školní zahradu, kde jsou stavby pro děti předškolního věku. Jsou zde dvě herní sestavy pro děti, vahadlová houpačka, skákací krokodýl, pružinové houpadlo, pískoviště a pergola se stolem a lavičkami. Děti mateřské školy mohou také využívat hřiště mateřské školy, kde jsou také umístěny dvě herní sestavy pro děti předškolního věku, ale tyto jsou volně přístupné veřejnosti. Děti také využívají dvorek před mateřskou školou. Dvorek je oplocený a je vybaven stavbami pro děti, které jsou umístěny na gumovém povrchu. Domeček s prostornou terasou slouží na uložení pomůcek a místo pro klidové hry dětí. Děti zde mají k dispozici také malé zastřešené pískoviště.

Mateřská škola má čtyři celodenní třídy. Celková kapacita mateřské školy je 81 dětí. Provoz mateřské školy je od 6.00 do 16.00 hod. Ve  všech třídách jsou skupiny dětí heterogenní, ve třídách Motýlci a Krtečci – jsou děti ve věku 2-4 leté,  tzv. "malí", a ve třídách Veverky a Zajíčci jsou děti 4-7 leté, tzv. "velcí"

Mateřská škola dobře spolupracuje s rodiči a za jejich pomoci připravujeme pro děti několik aktivit během školního roku.

Mateřská škola se nachází uprostřed obce Hukvaldy. Hukvaldy je obec, která má krásnou přírodu, historické památky i bohaté tradice. Všechno toto bohatství obce se také promítá do vzdělávacího programu mateřské školy.

 

Pro školní vzdělávací program jsme zvolili název vztahující se k naší obci - obci Hukvaldy.

„POD STARÝM HRADEM"

„Starý hrad na vršku, dole čistóunka obec. Pod hradem teče horská řeka Ondřejnica. Procházky na starý zámek, posezení nahoře je nádherné. A vše ve starém lesu, lípy až 500 let staré. Nechválím, že jsem tu čestným občanem a že jsem se tu narodil, ale chválím proto, že čistějšího, zdravějšího a silnějšího vzduchu a za letních dnů žhavějšího slunce nikde jinde není. A to nemluvím o přírodě.

Pracuji chvílemi a večer si sednu pod lípu a zadívám se do lesů, až je noc zahalí. Ticho zalehne pod každý strom. Kohout mne ráno probudí. Zpívá tak zvláštní melodií, které nemohu přijít na notu.

Kraj krásný, lid tichý, nářečí měkké, jak bys máslo krájel."

Vyznání k rodné vsi hudebního skladatele
Leoše Janáčka

O Vaše děti se starají:

I. TŘÍDA - MOTÝLCI

Mgr. Bc. Hana Vrtná - třídní učitelka
Mgr. Bc. Tereza Kotenová - střídající učitelka

II. TŘÍDA - VEVERKY

Hana Děrglová - třídní učitelka
Bc. Petra Strakošová - střídající učitelka

III. TŘÍDA - KRTEČCI

PaedDr. Vladimíra Nevludová (třídní učitelka, zástupkyně ředitelky pro mateřskou školu)
Andrea Macášková- střídající učitelka

IV. TŘÍDA - ZAJÍČCI

Romana Pavlíková - třídní učitelka
Mgr. Bc. Tereza Samiecová - střídající učitelka

AKTIVITY MATEŘSKÉ ŠKOLY

  • logopedie
  • předškolní lyžování Lyžujeme se sluníčkem
  • škola v přírodě

 

SkolaOnLine O nás

logo e strava

 

Jídelníček pro dnešní den:

logo

Rozpis využití prostor školy

-->

Venkovní hřiště Atletická dráha
Tělocvična Společenský sál


Kalendář - podrobný rozpis

Provoz venkovního hřiště (PDF, 565 kB)

Provozní řád sportovního areálu

Videogalerie

Sledujte nás na Facebooku


TOP
×