logo_hukvaldy1 Nová 3D tiskárna ve škole
Czech Čeština‎

Nová 3D tiskárna ve škole

Žáci školy Kuba Štíhel, Pepa Reisig, Jenda Fojtík, Samuel Strakula a Michal Hruda pod vedením „team leadera“ Ondry Štíhla a pana učitele Radka Jaroška se v letošním školním roce zapojili do projektu Průša pro školy.

Ten je založen na tom, že firma zapůjčí 3D tiskárnu a škola musí do stanoveného termínu vytisknout projekt. V případě, že je schválen, zůstává tiskárna zdarma škole. Tiskárnu jsme dostali ve formě stavebnice, kterou bylo nutné sestavit a zkalibrovat. Ale co to vlastně 3D tiskárna je?

3D tiskárna je stroj, který dokáže vytvářet nejrůznější předměty na základě obsluhou zadaných instrukcí. Jinými slovy žáci jednotlivé součástky nakreslili pomocí speciálního programu pro 3D kreslení, následně v programu PrusaSlicer převedli na soubory pro tiskárnu a vytiskli z plastové struny PLA.

Ondra dal dohromady 5 kamarádů, kteří vymýšleli a pracovali na projektu Chytrý květináč. Výsledek se dostavil, 3D tiskárnu jsme získali. „Vše začalo velkou hromadou pokreslených papírů, která vyvrcholila ve velký projekt plně zaměstnávající 7 lidí.“ Chytrý květináč je fóliovník s automatickým zaléváním, větráním a umělým osvětlením, které podporuje růst rostlin.

02w

Stavba tiskárny

01w 

Tisk žeber fóliovníku

03w 

Tvůrci květináče

04w

Odkytý květináč a okurky

Těmto chlapcům se v životě bude určitě dařit – chytří, pracovití, snaživí a s nápady. Jsme na ně s panem učitelem Jaroškem pyšní.

Mgr. Alena Lévová, ředitelka školy

SkolaOnLine Nová 3D tiskárna ve škole

logo e strava

 

Jídelníček pro dnešní den:

logo

Rozpis využití prostor školy

-->

Venkovní hřiště Atletická dráha
Tělocvična Společenský sál


Kalendář - podrobný rozpis

Provoz venkovního hřiště (PDF, 565 kB)

Provozní řád sportovního areálu

Videogalerie

Sledujte nás na Facebooku


TOP
×