logo_hukvaldy1 Aktuální informace
Czech Čeština‎

Srdečně Vás zveme na Vánoční besídku. 

Lampiónový průvod

 24. října 2023

Začátek v 17:30 hodin u Pomníků obětem světových válek na Hukvaldech a v Rychalticích.
Průvody se setkají u školy, kde bude v sále program s klauny.

Rozloučení s broučky se uskuteční v pondělí 9. října 2023 v době od 15.45 hodin. Když bude hezky, akce proběhne před vchodem do sálu. V případě chladného počasí se přesuneme do sálu základní školy. Program pro děti připraví Klaun Hopsalín.
Jste srdečně zváni!

:Informace pro nové strávníky MŠ

Pro přihlášení ke stravování je nutné vyplnit a odevzdat Přihlášku ke stravování a zaplatit jistinu za stravné - 600 Kč (platební údaje viz níže, možno i hotově). Každý strávník (zákonný zástupce) obdrží přihlašovací údaje do aplikace estrava, kde si sám volí přihlášky/odhlášky obědů, vidí zde na konci každého měsíce přehled vyúčtování, informace o stravném.Na estravu se můžete přihlásit buď přes webové stránky www.estrava.cz nebo přes mobilní aplikaci eStrava, dostupnou na Obchod Play i App Store (zdarma). 

Odhlášení stravy lze provádět nejpozději toho dne do 6:30 – estrava nebo emailem na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Cena stravného:

Přesnídávka     11,- Kč (12 – pro sedmileté)

Polodenní         32,- Kč (39 – pro sedmileté)

Celodenní          40,- Kč (48 – pro sedmileté)

Stravné je hrazeno zpětně za skutečně odebrané obědy, např. platba stravného za září proběhne v říjnu.Zvolit lze platbu stravného inkasem nebo složenkou (převodem na účet) – vepsat do odevzdané přihlášky.U inkasa je důležité nastavit dostatečný limit částky pro stažení (stahováno okolo 15.). U inkasa nevyplňujte variabilní symbol, program jej generuje sám.Složenka je vypisována na začátku dalšího měsíce, rozdána přímo strávníkovi.
VRATNÁ JISTINA – STRAVNÉČástka: 600 KčČíslo účtu: 8898912044/5500Zpráva pro příjemce: Jistina - jméno dítěteJistina je vratná při ukončení školní docházky nebo odchodu žáka na jinou školu.
David Příhoda – vedoucí školní jídelny Tel.: 773 742 326Email:

Pohodovou dovolenou a krásné prázdniny plné sluníčka, výletů a odpočinku
přejí
děti a zaměstnanci MŠ
Všem tatínkům přejeme plno štěstí, zdraví a lásky ❤️
Přejí děti a zaměstnanci MŠ

Když se něco nepovede,

i když zlobím malinko,

máš mě ráda a já Tebe,

moje zlatá maminko.

Všem maminkám přejeme krásný  DEN MATEK! 

Děti a zaměstnanci MŠ

Přejeme Vám veselé Velikonoce plné pohody, smíchu a zdraví, bohatý šmigrust a ještě bohatší koledu!
Děti a zaměstnanci MŠ Hukvaldy

Podpořme lidi s Downovým syndromem
V úterý 21. března 2023 proběhne další Světový den Downova syndromu.

Downův syndrom je celoživotní zdravotní postižení způsobené ztrojením 21. chromozomu (proto 21.3.). Protože chromozomy svým tvarem připomínají ponožky, organizace Down Syndrom International je zvolila za symbol akcí k tomuto dni. Pro připomínku tohoto dne, si lidé oblékají na každou nohu jinou ponožku. Stejně jako ponožky i my lidé, jsme každý jedinečný a výjimečný a je krásné si toto připomínat.

Proto si v úterý 21. 3. 2023 vezměte NA KAŽDOU NOŽKU JINOU PONOŽKU!!!

Zápis do 1. ročníku Základní školy a Mateřské školy Leoše Janáčka Hukvaldy, příspěvkové organizace pro školní rok 2023/2024 se koná v úterý 18. dubna 2023 od 15:00 hod. do 18:00 hod. v 1. patře budovy školy. S sebou vezměte občanský průkaz a rodný list dítěte. Případné dotazy zodpovíme na tel. 558 699 238, 724 217 985 nebo e-maliem: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. .

Zápis do mateřské školy Základní školy a Mateřské školy Leoše Janáčka Hukvaldy se koná ve čtvrtek 4. května 2023 od 9:00 do 17:00 hod. v kanceláři zástupkyně ředitelky školy PaedDr. Vladimíry Nevludové, v přízemí školy. S sebou vezměte občanský průkaz a rodný list dítěte. Případné dotazy zodpovíme na tel. 558 699 231, 604 414 889 nebo e-mailem: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..

Mgr. Alena Lévová, ředitelka školy

Přílohy:

ZŠ a MŠ L. Janáčka Hukvaldy Vás srdečně zve na tradiční DĚTSKÝ KARNEVAL tentokrát na téma: "POHÁDKA"

Karneval se uskuteční v sobotu 11. března 2023 od 14:00 hodin ve víceúčelovém sále ZŠ. Pro děti jsou připraveny soutěže, hry a tombola. Občerstvení zajištěno.

Vstupné je dobrovolné. 

Těšíme se na Vaši účast!

LYŽUJEME SE SLUNÍČKEM

SKI AREÁL BÍLÁ 30. 1. – 3. 2. 2023

Informace lyžařské školy jste dostali po přihlášení dítěte na kurz, aktuální informace jsou na webových stránkách lyžařské školy a v přihlašovacím systému, já pouze připomínám a upřesňuji:

- lyžařský kurz se koná v termínu od pondělí 30. ledna do pátku 3. února 2023

- odjezd od základní školy bude v 7.20 hodin (na opozdilce nečekáme), příjezd v 12.00 hodin

- kdo má možnost, přivádějte dítě do MŠ až na 7.10 hodin, nebude se muset znovu oblékat

- dětem z mateřské školy budeme brát svačinku „ školkovou“, děti ze ZŠ si vezmou svou

- do batohu dětem dejte náhradní rukavice – podepsané, náhradní ponožky – označené a můžete přidat nějakou sladkost a pití do autobusu

- v letošním roce je změna, nebudou k dispozici plastové kelímky na pití, dejte proto dětem do batohu plastový hrníček na čaj (ne porcelánový,nemusel by „přežít“ cestu )

- v případě, že dítěti kterýkoli den v týdnu konání kurzu odhlásíte stravu, je nutno tuto skutečnost nahlásit ráno doprovázející učitelce a dát dítěti svou svačinu

- kdo má svou lyžařskou výzbroj – řádně označte a přelepte izolepou - lyže i lyžařské boty, přilbu, brýle, kuklu, seřiďte a namazejte lyže, hůlky dětem nedávejte, nebudou je potřebovat, nebo až na vyzvání

- dětem, které nejsou zvyklé používat brýle, je raději nedávejte, mohly by se ztratit

- všechny děti musí mít označenou obuv( ve které pojedou) a batoh

- děti budou mít přilby, proto není vhodná čepice s bambulí

- prosím nahlaste učitelce, kterému dítěti bývá špatně – dostane před jízdou zpět kinedryl, ráno před odjezdem podejte sami

- u celodenních děti zvažte, zda si je nebudete brát po obědě domů, některé dětí jsou značně unavené

- ukázková hodina pro rodiče se bude konat v pátek cca v 10.00 hodin, slavnostní ukončení cca v 10.40 hodin

- vlastní lyže zůstanou po dobu kurzu v úschovně lyžařské školy, lyžařskou obuv a přilby budeme vozit zpět do MŠ a mohou zůstávat v malé tělocvičně školy. Kdo si je chce brát domů, může, ale je nutné to nahlásit učitelce – kvůli počtu při kontrole

- v týdnu lyžařského kurzu se ruší kroužek angličtina

- pokud by nastaly změny v důsledku zhoršení sněhových podmínek bude rodiče přímo informovat lyžařská kola a informaci také naleznete v aktualitách na www.prihlaska.nabile.cz

- v případě nemoci postupujte podle podmínek kurzu a ihned nahlaste vedoucímu kurzu, uč. Nevludové - mob. 604 414 889

- dále prosím rodiče k zodpovědnému přístupu při posouzení zdravotního stavu dítěte, nedávejte na kurz a do autobusu dítě nemocné, mohlo by nakazit ostatní děti

Věřím, že sněhová pokrývka vydrží a děti si užijí krásný týden na horách.

Nevludová Vladimíra

Z důvodu nemocnosti dětí je Karneval mateřské školy přeložen ze soboty 14. 1. 2023 na sobotu 11. 3. 2023.

Veselé a pohodové Vánoce prožité v kruhu nejbližších a do nového roku 2023 přejeme hlavně zdraví, štěstí, lásku a spokojenost.

Děti a zaměstnanci MŠ

Připomínáme, že MŠ bude uzavřena od pátku 23.12.02022 do pondělí 2. 1. 2023. Těšíme se na Vás v úterý 3. 1. 2023

Milí rodiče,

nastává období, kdy začínáme nosit rukavice. Prosíme, nedávejte dětem prstové rukavice, pokud si je samy neumějí obléci. 

Děkujeme za pochopení

Informace pro nové strávníky MŠ:

Pro přihlášení ke stravování je nutné vyplnit a odevzdat Přihlášku ke stravování a zaplatit zálohu za stravné - 600 Kč (platební údaje viz níže, možno i hotově). Každé přihlášené dítě získá přihlašovací údaje do estravy, kde si budete moci odhlašovat/přihlašovat stravovací dny, vidíte zde na konci každého měsíce přehled vyúčtování, informace o stravném.

Na přihlášku je nutné uvést, zda budete chtít odebírat celodenní stravu, polodenní stravu nebo pouze ranní přesnídávku.

Upozorňuji, že odhlášky stravy je možno provádět pouze v rámci celého dne, to znamená, že např. při celodenní stravě nelze odhlašovat pouze svačinky, vždy jen celý den. Na estravu se můžete přihlásit buď přes webové stránky www.estrava.cz nebo přes mobilní aplikaci eStrava, dostupnou na Obchod Play i App Store (zdarma).

Odhlášení stravy lze provádět nejpozději toho dne do 6:30 – estrava nebo emailem na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.. Stravu prosím NEODHLAŠUJTE telefonicky.

V případě absence je možno vyzvednout oběd pouze první den nepřítomnosti, po zbytek dnů prosím dbejte na odhlašování stravy.

Cena stravného:

MŠ ranní svačinka (přesnídávka) 11 Kč (12 kč – 7 letí)

MŠ polodenní strava (přesnídávka+oběd) 32 Kč (39 kč – 7 letí)

MŠ celodenní strava (přesnídávka+oběd+svačinka) 40 Kč (48 kč – 7 letí)

Stravné je hrazeno zpětně za skutečně odebrané obědy, např. platba stravného za září proběhne v říjnu.

Zvolit lze platbu stravného inkasem nebo složenkou – vepsat do odevzdané přihlášky.

U inkasa je důležité nastavit dostatečný limit částky pro stažení a datum splatnosti na 10. den v měsíci (stahováno okolo 15.). U inkasa nevyplňujte variabilní symbol, program jej generuje sám.

Složenka je vypisována na začátku dalšího měsíce, rozdána přímo strávníkovi.

VRATNÁ ZÁLOHA – STRAVNÉ

Částka: 600 Kč

Číslo účtu: 8898912044/5500

Zpráva pro příjemce: Záloha - jméno dítěte

Záloha je vratná při ukončení školní docházky nebo odchodu žáka na jinou školu.

V přízemí školy je možnost nahlédnout do vnitřního řádu školní jídelny (červená skříňka).

David Příhoda – vedoucí školní jídelny

Tel.: 773 742 326 Email: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

INFORMACE RODIČŮM

Některé níže uvedené zprávy již znáte, ale protože na informativní schůzce byli přítomní většinou rodiče „nových“ dětí a pouze někteří, kteří již mateřskou školu navštěvovali, připomínám:

● Úplata za předškolní vzdělávání

- částka stanovená pro školní rok 2022/2023 činí 450 Kč za dítě a platí se převodem na účet

- číslo účtu, na který platby budete posílat, je: 8898912060/5500

- variabilní symbol: prvních šest čísel rodného čísla dítěte

- platit můžete měsíčně, čtvrtletně, pololetně, celoročně, záleží na Vás, jakou možnost si

vyberete, platba musí být připsána na účet do 15. daného měsíce

- připomínám, že děti rok před nástupem školní docházky školné neplatí, děti, které mají

v letošním školním roce odklad školní docházky, školné také neplatí, částka za prázdninové

měsíce bude zveřejněna podle počtu otevřených dnů

- kontrola plateb bude probíhat vždy kolem dvacátého dne daného měsíce

- v nutných případech můžete zaplatit i v hotovosti u uč. Nevludové, vždy do 15. daného

měsíce

- přeplatky budeme vracet v měsíci září na účet ( někdo platil i za prázdninové měsíce )

● Vyzvedávání dětí

- připomínám rodičům, že dítě si může vyzvednout z mateřské školy pouze zákonný zástupce,

to je matka nebo otec, v jiných případech potřebujete pověření pro osoby, které dítě

vyzvedávají

- stará pověření platí, jestliže došlo ke změně, nezapomeňte vypsat pověření nové

- zákonný zástupce, pověřená osoba si může vyzvednout dítě před obědem, nejvhodnější doba

11.15 - 11.40 po obědě, 11.45 - 12.30 (podle rozdělení do tříd), po odpoledním odpočinku od

14.15 do 16.00 hod. nebo v době individuálně dohodnuté s učitelkou

- pozor na pozdní vyzvedávání dětí!, provoz mateřské školy je do 16.00 hodin

● Zvonění

- všechny třídy mají své zvonky

- od 6.00 hod. začíná pouze třída Veverek , od 7.00 hodin již fungují všechny třídy

- děti se schází do 8.15 hodin, pak se vchod zamyká a vy musíte použít vchod základní školy

● Stravování

informace týkající se stravování Vám poskytne vedoucí školní jídelny na tel. čísle 558 699 336,

mobil 773 742 326, já jen připomínám:

- nahlaste do 31. 8. změny ve stravování

- 1. září 2022 mají nahlášenou stravu všechny děti ( kdo ví, že dítě nepřijde, prosím odhlaste)

- stravování dítěte, které navštěvuje mateřskou školu, můžete odhlásit i v den, kdy dítě onemocní,

nejpozději však do 6.30 hodin přes webové stránky e- stravu, emailem na školní jídelnu Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

- rodiče nových dětí se přihlásí u vedoucího stravování s vyplněnou přihláškou

- číslo účtu pro stravování: 8898912044/5500

- změnu v nahlášeném stravování lze provést pouze 1x za měsíc, vždy k prvnímu dni nového měsíce

- informace, které pro Vás připravil vedoucí stravování jsme vložili na webové stránky

● Něco ze školního řádu

- učitelka má právo při zjevném onemocnění dítě do mateřské školy nepřijmout

- při rozporuplném názoru na zdravotní stav dítěte /učitelce se zdá nemocné, zákonný zástupce

tvrdí, že je zdravé/ si může učitelka vyžádat potvrzení dětského lékaře

- za příznivého počasí a ovzduší chodí každý den děti ven, je vhodné, aby měly přiměřenou obuv a

oblečení, pobyt venku se uskutečňuje v době od 9.45 do 11.40 hodin

- celodenní děti denně odpočívají na lehátku asi dvě hodiny, na spaní potřebuje dítě noční prádlo s

vyšitou značkou, odpolední odpočinek se koná v době od 12.00 do14.00 hodin, s věkem dítěte se

odpolední odpočinek zkracuje

- zákonný zástupce prohlašuje, že dítě je při vstupu do mateřské školy schopno říci si o

potřebu na WC a nepoužívá pleny

- abychom předcházeli ztrátám a záměnám, dávejte dítěti do mateřské školy jen věci označené

(obuv i oděv)

- telefonní číslo mateřské školy je 558 699 231, mobil 604 414 889 – III.třída, 605 734 041 – II. třída, 605 734 042 – I. třída,733 299 101- IV. třída, e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.,

www.zshukvaldy.cz, součástí školy – mateřská škola

- jestliže dítě onemocní nebo z jiných důvodů nemůže docházet do mateřské školy, je

zákonný zástupce povinný omluvit dítě v mateřské škole do dvou pracovních dnů ( vhodná je

SMS zpráva, e-mail ), plánovanou nepřítomnost hlásí předem

- zákonný zástupce je povinen nahlásit zástupkyni ředitelky pro mateřskou školu změny v

osobních datech dítěte, změny v telefonickém spojení na rodiče, změnu zdravotní způsobilosti,

zdravotní obtíže dítěte, které by mohly mít vliv na průběh vzdělávání., je povinný nahlásit

výskyt infekčního onemocnění.

● Příspěvek rodičů na akce mateřské školy

- „příspěvek rodičů“ ve výši 500 Kč za dítě bude určen pro platbu vstupného za divadelní

představení, mikulášský balíček, fotografii, dárek pro dítě na konec školního roku … a jiné akce

školy, kdy jsme vybírali jednotlivě

- na konci roku bude provedeno vyúčtování a zůstatek se vrátí rodičům

- částku budou vybírat v týdnu od 12. září 2022 do 16. září 2022 třídní učitelky

- přeplatky z předešlého školního roku se již vracely, kdo nebyl přítomen, obdrží v září

● Kroužky

také v letošním školním roce chceme dětem nabídnout zájmové kroužky

LOGOPEDIE – náprava vad výslovnosti, povede Mgr. Vrtná Hana, výběr dětí bude proveden

podle potřeby dítěte individuálně, po domluvě s rodiči – kontaktujte p. učitelku

ANGLICKÝ JAZYK - přípravný kurz pro děti předškolní, na který bude navazovat výuka

v 1. třídě základní školy, kroužek povedou učitelky základní školy

Mgr. Marcela Jašková, Mgr. Silvie Šáchová, Silvie Jati

- kurz je určen pro předškolní děti, děti do 3 skupin rozdělí třídní učitelky

- zahájení kroužku a termíny budou zveřejněny později

MALÝ LAŠÁNEK - kroužek povede uč. Pavlíková Romana , je určený předškolním dětem,

záleží na počtu přihlášených dětí

Kdo má zájem zařadit dítě do kroužku, vyplní návratku, kterou odevzdá do pátku 9. září 2022

třídní učitelce.

● Lyžování se sluníčkem

i v letošním školním roce jsme dostali nabídku na Lyžování se sluníčkem, potřebujeme ale znát Váš

předběžný zájem o tuto aktivitu, jestli se máme přihlásit, zajistit termín a vše ostatní

- přihlásit se mohou děti starší 4 let

- cena kurzu je 2 990 Kč, cena půjčovného 690 Kč

Vyplněnou návratku prosím vraťte do 9. září 2022.

● Škola v přírodě

v letošním školním roce bychom rádi uskutečnili školu v přírodě, ale opět musím znát váš zájem,

zda tuto aktivitu vůbec organizovat

- mohou se přihlásit samostatné děti, které zvládnou odloučení od rodičů na čtyři noci

- jezdíme na nějakou chatu v okolí, odjezd je v pondělí, návrat v pátek

- v letošním roce stál pobyt na škole v přírodě 2 270 Kč.(Těžko odhadnout náklady na pobyt

s ročním předstihem).

Kdo by měl předběžný zájem, prosím vyplňte návratku a odevzdejte do 9. září 2022 třídní učitelce.

● Prázdniny

- v době podzimních prázdnin bude mateřská škola otevřená, středa 26. října 2022, čtvrtek

27. října 2022

- v době vánočních prázdnin bude mateřská škola uzavřena od 23. prosince 2022

do 2. ledna 2023, provoz začne v úterý 3. ledna 2023

● Divadlo

první divadelní představení se uskuteční 9. . 9. 2022 v 9. 00 hodin, děti uvidí Pirátskou pohádku

● aktuální informace budou zveřejňovány na nástěnce u vchodu do mateřské školy a webových

stránkách mateřské školy

● prosíme rodiče: ● označte dětem všechny věci

● nedávejte do mateřské školy nemocné dítě

● kontrolujte, co si dítě bere do mateřské školy, zabraňte nošení nebezpečných

předmětů (nůž, nůžky, jiné ostré předměty, léky…)

● novým dětem budeme tolerovat oblíbeného plyšáčka

● nezapomeňte dát dítěti do šatny náhradní oblečení, u malých dětí 2x

● na pobyt venku chodíme i za mírného deště, dítě potřebuje pláštěnku a gumáky

● v šatnách dětí zůstalo nějaké oblečení, prosíme rodiče, aby si vzali své věci, děkujeme

SkolaOnLine Aktuální informace

logo e strava

 

Jídelníček pro dnešní den:

logo

Rozpis využití prostor školy

Venkovní hřiště Atletická dráha
● Tělocvična Společenský sál


Kalendář - podrobný rozpis

Provozní řád sportovního areálu

Videogalerie

Sledujte nás na Facebooku


TOP
×