logo_hukvaldy1 INFORMACE RODIČŮM
kola_lesní_chlebovice INFORMACE RODIČŮM

INFORMACE RODIČŮM

Vyhláška č. 14/2005 Sb.Vyhláška o předškolním vzdělávání

Přerušení nebo omezení provozu mateřské školy

(1) Provoz mateřské školy lze podle místních podmínek omezit nebo přerušit v měsíci červenci nebo srpnu, popřípadě v obou měsících. Rozsah omezení nebo přerušení stanoví ředitel mateřské školy po projednání se zřizovatelem. Ředitel ve spolupráci se zřizovatelem zároveň projedná s řediteli jiných mateřských škol v obci možnosti a podmínky předškolního vzdělávání dětí mateřské školy v jiných mateřských školách po dobu omezení nebo přerušení provozu. Informaci o omezení nebo přerušení provozu zveřejní ředitel mateřské školy na přístupném místě ve škole nejméně 2 měsíce předem; zároveň zveřejní výsledky projednání podle věty třetí, popřípadě také informaci o možnostech a podmínkách zajištění péče o děti v souladu se zvláštním právním předpisem v době omezení nebo přerušení provozu.

(2) Provoz mateřské školy lze ze závažných důvodů a po projednání se zřizovatelem omezit nebo přerušit i v jiném období než stanoveném v odstavci 1. Za závažné důvody se považují organizační či technické příčiny, které znemožňují řádné poskytování předškolního vzdělávání. Informaci o omezení nebo přerušení provozu zveřejní ředitel mateřské školy na přístupném místě ve škole neprodleně poté, co o omezení nebo přerušení provozu rozhodne. Zároveň informuje o možnostech a podmínkách zajištění péče o děti podle zvláštního právního předpisu v době omezení nebo přerušení provozu.

Možnosti umístění dětí v době hlavních prázdnin:

LÉTO SE SKŘÍTKY NA DVORKU

Příměstské tábory pro předškolní děti …aneb pokud má vaše školka zavřeno…

V areálu Klubíku Na Dvorku

- Pro děti od 3 let - V areálu LMŠ a Klubíku Na Dvorku ve Fryčovicích a v okolí - dny plné her - Vydáme se spolu do Království víl a skřítků a budeme odkrývat příběhy dávných dob, vyprávět si a zpívat, tvořit a hrát si, svlažíme se v potoce, nasbíráme sladké a šťavnaté plody ze zahrádky, odpočineme ve stínu lesa, upečeme ovocný koláč…..

- Maximální počet dětí: dvě skupiny, každá 13 dětí

Jako zázemí bude sloužit objekt Klubíku. Zde mohou malé děti (které jsou po obědě zvyklé chodit spát) odpočívat.

Na děti budou dohlížet a aktivity organizovat zkušení kvalifikovaní vedoucí.

Děti je možné do tábora umístit ve dnech: Pondělí-Pátek od 7:00-16:00 hodin

V případě zájmu kontaktujte Andreu Kuběnovou Tel. 608 252 689

Termíny: 11. 7. – 26. 8. 2022

( nutné potvrzení o zaměstnání obou rodičů )

Příměstské tábory jsou zdarma dotovány v rámci projektu EU.Účtována vám bude pouze částka za stravné (cca 55 Kč na den).

Více zde: https://www.detinadvorku.cz/primestske-tabory-na-dvorku/

LESNÍ ŠKOLKA CHLEBOVICE - ZA POTOKEM

Letní tábory

Např. :

11. - 15. 7. 2022 Vzhůru na palubu (od 5 let) Cena 3100Kč

1. - 5. 8. 2022 Lesní hrátky se zvířátka (od 5 let) Cena 3100Kč

Kontakt: 724 367 544

HUBERT

HUKVALDSKÝ BISKUPSKÝ ENVIRONMENTÁLNÍ RESORT

PříměstskÝ tábor pro předškolní děti

Termín: 18. 7. – 22.7. 2022

Manažerka resortu

MATEŘSKÁ ŠKOLA FRYČOVICE

Kontakt: 591 142 200, 607 839 257

MATEŘSKÁ ŠKOLA BRUŠPERK

Kontakt: 558 666 221, 775 886 853

MATEŘSKÁ ŠKOLA ANENSKÁ, FRÝDEK - MÍSTEK

Termín otevření: 1. 7. – 29. 7. 2022

Kontakt: 778 448 557

MATEŘSKÁ ŠKOLA KOZLOVICE

Kontakt: 558 697 230, 602 172 429

DĚTSKÁ SKUPINA RYCHALTICE

Termín otevření: 1. 7. – 31. 8. 2022

Kontakt: 773 693 321

( Skupina by měla sídlo v Rychalticích v Centru u fary. Po konzultaci s vedoucí je reálný předpoklad otevření od 1. 7. místo od 1. 9. 2022)

Zákon 561/2004 Sb. ze dne 24. září 2004 o předškolním, základním, středním, vyšším odborném a jiném vzdělávání (školský zákon)

• §33

(11) V měsících červenci a srpnu lze přijmout do mateřské školy děti z jiné mateřské školy, a to nejvýše na dobu, po kterou jiná mateřská škola přerušila provoz. Na přijímání dětí podle věty první se nevztahuje nejvyšší povolený počet dětí zapsaný v rejstříku škol a školských zařízení podle § 144 odst. 1 písm. e), ředitel mateřské školy však je povinen zajistit, aby počet dětí, které se účastní vzdělávání v témž okamžiku, nepřekročil nejvyšší povolený počet dětí.

( Musíte vyplnit žádost o přijetí dané mateřské školy, potvrzení o očkování Vám ráda ofotím ze spisu dítěte)

PaedDr. Vladimíra Nevludová - zástupkyně ředitelky pro mateřskou školu

SkolaOnLine INFORMACE RODIČŮM