logo_hukvaldy1 Vynášání MAŘENY - SMRTKY
Czech Čeština‎
Smrtka Vynášání MAŘENY - SMRTKY

Nadcházející neděle, tj. 21.3. 2021, je neděle SMRTNÁ. Být ve školce, šli bychom vyhodit Mařenu-Smrtku do řeky Ondřejnice a konečně už přivolat to pravé jaro!  Ale protože je školka zavřená, necháváme tuto akci, tradici na Vás. Myslím, že se už té Zimy chceme všichni zbavit!

Kdo má chuť(je to DOBROVOLNÉ), vyrobte si doma Mařenu-Smrtku. Pamatujte na ekologii a vyrobte třeba ze starého pečiva a ubrousků nebo jen z papíru (nakreslená), ale třeba i z ruličky toal. papíru, která se sama ve vodě rozpustí.  

Běžte Mařenu - Smrtku vyhodit do řeky Ondřejnice. Nezapomeňte fotit a pár foteček pošlete na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Předtím se děti mohou seznámit s touto tradicí při pohádce Jak se Andulka bála Smrtky - najdete na https://www.youtube.com/watch?v=nAtvfAJoQ78

Moc děkujeme za spolupráci!

Ahoj ZIMO! Vítej JARO!

Vaše paní učitelky

Na obrázku je Mařena vyrobená ze staré housky a papírových ubrousků. Do pečiva vyvrtáme díru akorát velkou na konec vařechy (nebojte, tu do vody házet nebudeme). Vařecha nám zatím bude sloužit jako držátko. Stáhneme jednu vrstvu ubrousku (bílou) a nakreslíme na ní obličej. Poté obalíme housku ubrouskem s obličejem (pomohla jsem si kouskem nitě). Z druhého ubrousku (necháme jen barevnou vrstvu) uděláme šatičky a z prvního ubrousku šáteček. Před vhozením do vody vytáhneme vařechu.

SkolaOnLine Vynášání MAŘENY - SMRTKY

logo e strava

 

Jídelníček pro dnešní den:

logo

Rozpis využití prostor školy

Akce školy
Venkovní hřiště Atletická dráha
● Tělocvična Společenský sál


Kalendář - podrobný rozpis

Provozní řád sportovního areálu

Videogalerie

Sledujte nás na Facebooku


TOP
×