logo_hukvaldy1 Provoz Základní školy a Mateřské školy Leoše Janáčka Hukvaldy od 12. 4. 2021

Provoz Základní školy a Mateřské školy Leoše Janáčka Hukvaldy od 12. 4. 2021

• Třídy 1. A, 1. B, 2. A, 5. A – prezenčně podle rozvrhu hodin.
  • Třídy 3. A, 4. A, 4. B - distančně podle upraveného rozvrhu hodin.
  • Od 19. 4. 2021 se třídy vystřídají.
  • Třídy 6. A, 6. B, 7. A, 8. A, 9. A – výuka bude nadále pokračovat distančně podle upraveného rozvrhu hodin.
  • Povinné budou roušky.
  • Žáci se budou testovat neinvazivními antigenními testy dvakrát týdně, a to vždy v pondělí a ve čtvrtek. Pokud bude antigenní test pozitivní v pondělí, půjde žák na konfirmační PCR test a nebude docházet do školy. Pokud bude pozitivní ve čtvrtek, tak celá třída počká mimo prezenční výuku na potvrzovací PCR test pozitivního žáka. Pokud se nákaza potvrdí, bude se tím zabývat hygiena.

Bližší informace o testování ve škole obdržíte nejpozději do pátku 9. 4. 2021. Obecné informace jsou uveřejněny na webových stránkách Ministerstva školství:
testovani.edu.cz/jak-na-to-ve-skole

• Nadále platí zákaz výuky tělesné výchovy a hudební výchovy. V těchto hodinách budou žáci v době prezenční výuky a příznivého počasí chodit na vycházky do okolí školy.
  • Možné jsou individuální konzultace ve formátu jeden žák, jeden učitel nebo skupinové konzultace pro žáky 2. stupně ohrožené školním neúspěchem, případně žáků devátých tříd maximálně ve skupině 6 žáků.

V souladu s upraveným rozvrhem hodin distanční výuky od 12. 4. 2021 se budou žáci 9. A připravovat na přijímací zkoušky formou skupinové konzultace a to tak, že budou rozděleni do skupin po 6 žácích. Jeden den v týdnu přijdou do školy na 4 vyučovací hodiny českého jazyka a matematiky. V souladu s manuálem MŠMT se budou také testovat.

Mateřská škola

• Do mateřské školy se vrátí předškoláci, a to v maximálně patnáctičlenných skupinkách.
  • Roušky předškolní děti nosit nemusejí.

Bližší informace sdělí rodičům dětí paní zástupkyně Vladimíra Nevludová a učitelky mateřské školy.

• Školní družina bude zajištěna pro žáky, jichž se týká prezenční výuka.

Školní jídelna

• Obědy ve školní jídelně budou zajištěny pro žáky, jichž se týká prezenční výuka.
  • Žáci, kteří se účastní distanční výuky, mohou odebírat obědy tak, že si vyzvednout připravené u okýnka a odnesou domů.

V Hukvaldech 7. 4. 2021

Přílohy:

SkolaOnLine Provoz Základní školy a Mateřské školy Leoše Janáčka Hukvaldy od 12. 4. 2021