logo_hukvaldy1 Provoz Základní školy a Mateřské školy Leoše Janáčka Hukvaldy od 18. 11. 2020

Provoz školy je v souladu s Informacemi k provozu škol a školských zařízení od 18. listopadu 2020, vydanými Ministerstvem školství, mládeže a tělovýchovy (viz. příloha).

1. Provoz mateřské školy je zachován jako doposud, za dodržení provozu podle Manuálu, vydaného MŠMT.
    • Děti a pedagogičtí pracovníci nemají povinnost nosit roušky. Ostatní zaměstnanci a další osoby pohybující se ve škole mají povinnost nosit roušky po celou dobu pobytu ve škole.
  2. Provoz základní školy
    • Je povolena osobní přítomnost žáků 1. A, 1. B a 2. A.
      1. Pro ostatní žáky školy pokračuje povinné vzdělávání distančním způsobem.
      2. Jsou umožněny prezenční individuální konzultace ve škole (vždy pouze jeden žák a jeden pedagogický pracovník), u kterých může být přítomen zákonný zástupce žáka. Konzultace budou probíhat na základě dohody jednotlivých učitelů s rodiči nebo žáky.
    • Prezenční výuka 1. A, 1. B a 2. A bude probíhat v homogenních skupinách (kolektivy tříd se nebudou slučovat ani jinak prolínat).
    • Žáci 1. A a 1. B budou do školy přicházet hlavním vchodem školy. Žáci 1. A v 7:45 hod., žáci 1. B v 7:55 hod. Žáci 2. A budou přicházet vchodem z parkoviště ke společenskému sálu v 8:00 hod. tak, aby v šatnách docházelo k co nejmenšímu mísení žáků.
      1. Žáci a zaměstnanci školy (i další osoby pohybující se ve škole) mají povinnost nosit roušky po celou dobu pobytu ve škole).
      2. Je zakázán zpěv a sportovní činnosti při vzdělávání.
      3. Jednotlivé třídy mohou realizovat vzdělávací činnosti ve venkovních prostorách i mimo areál školy.
  3. Provoz školní družiny
    • Ranní družina nebude v provozu (není možné zajistit příchod žáků tak, aby nedocházelo k jejich mísení).
    • Odpolední družina bude v provozu do 16:00 hod. s tím, že děti bude možno vyzvedávat do 13:00 hod., a pak až od 15:00 hod. (v případě příznivého počasí budou děti chodit do přírody na vycházky).
  4. Provoz školního klubu
    • Kroužky školního klubu nemohou být realizovány.
  5. Provoz školní jídelny
    • Ve školní jídelně se budou prezenčně stravovat pouze žáci 1. A, 1. B a 2. A s rozvržením stravování tak, aby nedocházelo k mísení tříd a setkávání žáků.
    • Žáci i zaměstnanci školy mají povinnost v prostorách školní jídelny nosit roušky, s výjimkou konzumace stravy.
      1. Všichni žáci školy mají v době povinné distanční i prezenční výuky nárok na dotovaný oběd. Žáci 3. – 9. roč. nemohou jíst oběd ve školní jídelně. Přihlášeným strávníkům je jídlo vydáváno do jednorázových přepravek.

V Hukvaldech, dne 12. 11. 2020

Ke stažení:

SkolaOnLine Provoz Základní školy a Mateřské školy Leoše Janáčka Hukvaldy od 18. 11. 2020