logo_hukvaldy1 iŠkola - postup mazání starých zpráv
Czech Čeština‎

Velikost e-mailových schránek pro žáky je 700 MB, rodiče mají velikost nastavanou na 200 MB. V současné době se objevují případy, kdy nelze některým uživatelům doručovat zprávy z důvodu překročení kapacity jejich schránek.
Zaplnění schránky je zobrazováno v levém dolním rohu, pokud na tuto oblast najedete kurzorem myši, zobrazí se podrobnější informace - viz. rámeček.

mail obsazeni

Pro uvolnění místa je potřeba vymazat staré zprávy. Systém je bohužel nastaven tak, že se smazané zprávy přesunou do koše, kde zůstávají a stále zabírají místo.
Proto je potřeba vymazat i zprávy v koši, případně ještě před tím také nevyžádanou poštu.

Lepší variantou, než opakovaně mazat zprávy ze složek Příchozí pošta, Spam a Koš, je změnit nastavení systému, který pak bude sám vymazané zprávy odstraňovat.

Postup nastavení automatického mazání zpráv z koše

V levém menu klikněte na ikonu Nastavení, pak v menu Vlastnosti vyberte Natavení serveru. Zde v části Údržba zapněte volby Vyprázdnit koš při odhlášení a Provést údržbu schránky při odhlášení. Můžete také nastavit volbu Přímo mazat zprávy ze složky Nevyžádaná pošta v části Hlavní nastavení. Vše potvrdíte tlačítkem Uložit.

mail automaticke mazani

Hromadné mazání zpráv

Aby nebylo utné mazat zprávy jednotlivě, je možné si je označit.
Protože jsou ve výchozím nastavení seřazené od nejnovějších, doporučuji přepnout se pomocí tlačítek se šipkami na konec seznamu - viz. rámeček 1.
Z menu Vybrat zvolte možnost Aktuální stránka, pak tyto označené zprávy smažete tlačítkem Smazat.
Také můžete vybrat volbu Vše, tím můžete smazat všechny zprávy najednou. Tuto možnost můžete použít pro vyprázdnění koše, případně složky Spam.

mail hromadne mazani

iŠkola.cz

logo e strava

Jídelníček pro dnešní den:

Plánované události ZŠ a MŠ Leoše Janáčka

po út st čt so ne