logo_hukvaldy1 Den země
Czech Čeština‎

Den země

Letošní Den Země jsme začali poněkud méně tradičně. Všichni žáci se svými učiteli se hned ráno 17. dubna 2009 vydali do kostela v Rychalticích. Zde nám pan varhaník Martin Kubát od Litomyšle udělal přednášku o varhanách. Dozvěděli jsme se, z čeho se varhany skládají, kde v nich vzniká jejich honosný zvuk. Vše bylo provázeno krásnými ukázkami hry na varhany. Mnozí žáci takto slyšeli varhany poprvé a byli jejich sílou a zvukem překvapeni.

Po návratu do školy jsme započali předem naplánované aktivity ke Dni Země. Část prvního stupně začala pracovat na projektu „S vílami húkalkami ni enem za ukvaldsku vodu". Menší žáci se dozvěděli, že Hukvaldy mají svého vodníka, větší si zahráli hru na koloběh vody. Další část se pustila do skládání obrázků z PET víček v sále školy. Žáci druhého stupně se dle vlastního výběru rozdělili na čtyři skupiny. Jedna skupina zkoumala vlastnosti vody v chemické učebně, druhá se věnovala psaní a zajímavostem o vodě. Další skupiny si nejprve namalovali část Fojtových vrchů a Obecní úřad Hukvaldy. Na základě těchto obrázků pak v sále z PET víček vytvořili mozaiky těchto částí Hukvald.

Z jednotlivých aktivit vznikla galerie vodníků na chodbě prvního stupně, vypracované pracovní listy o koloběhu vody, pěkný plakát o vodní říši na druhém stupni a rozsáhlá fotodokumentace aktivit a obrázků z PET víček.

RNDr. Hana Piskořová

SkolaOnLine Den země

logo e strava

 

Jídelníček pro dnešní den:

logo

Rozpis využití prostor školy

-->

Venkovní hřiště Atletická dráha
Tělocvična Společenský sál


Kalendář - podrobný rozpis

Provoz venkovního hřiště (PDF, 565 kB)

Provozní řád sportovního areálu

Videogalerie

Sledujte nás na Facebooku


TOP
×