Školní kroužky 2024/2025
Aktuální rozvojové programy
- Dovybavení odborných učeben pomůckami VR a humanoidem ZŠ Hukvaldy
- Výměna mládeže Erasmus+ RUMUNSKO
- Nástavba odborných učeben ve 4. NP Základní školy Leoše Janáčka HukvaldyNástavba odborných učeben ve 4. NP Základní školy Leoše Janáčka Hukvaldy
- Dotace Ministerstva školství
- Vybavení digitálními učebními pomůckami 2022 / Doučování žáků
- Inovace ve zdělávání v kontextu digitalizace
- Operační program Jan Amos Komenský
- Odborné a kariérové a polytechnické vzdělávání v MsK II („OKAP“)
- Průša 3D tiskárna - Chytrý květináč
Sledujte nás na Facebooku
Přeshraniční spolupráce Hukvaldy - Wisla
V pátek 17. září 2010 se uskutečnilo první setkání polských a českých dětí v rámci našeho projektu „Držím se kořenů života a rostu\". Vše odstartovalo příjezdem dětí a jejich doprovodu (33 žáků a 3 učtelé) z polské Wisły na ubytování do hotelu Páskovské Hůrky. Uvítání a zprostředkování prvotních informací se ujala ředitelka školy paní Mgr. Alena Lévová s projektovou manažerkou paní Mgr. Kateřinou Větřilovou. Po večeři přivezl autobus polské děti do ZŠ a MŠ Leoše Janáčka Hukvaldy, kde se setkaly s hukvaldskými dětmi. Ve společenském sále byla pro všechny zúčastněné připravena diskotéka s programem. Zde se žáci seznamovali s polskou skupinou v rámci soutěživých a tanečních her. Všichni se velmi dobře bavili a ani jedny děti, polské i české, nechtěly tento dobře prožitý večer ukončit.
Program setkání pokračoval v sobotu 18. září 2010, kdy hned ráno po snídani přijeli Poláci k oborní bráně. Zde už byli očekáváni novými kamarády z Čech a společně se všichni vydali prozkoumávat krásy hradní obory a hradní zříceniny Hukvaldy. Nejprve jsme zamířili k lišce Bystroušce, u které jsme si vyslechli pověst o splněných přáních, když si pohladíme tu či onu část bronzové sochy. S velkým očekáváním se pak všichni vydali na hrad, kde nás již očekával průvodce se zasvěceným výkladem o hradní historii. Po celou dobu nás doprovázel pan Mgr. Darius Jedrzejski, který se postaral o dokonalý překlad všeho, co jsme chtěli polským kamarádům říci. Z hradu jsme sešli do restaurace Pod hradem, kde měly polské děti připraven oběd. Následně se vydali na obhlídku středu Hukvald. Tady si nakoupili upomínky a sladkosti a pokračovali k Památníku Leoše Janáčka. Před památníkem už opět čekaly české děti a společně si prohlédli bývalý víkendový dům Leoše Janáčka. Dověděli jsme se mnoho zajímavých informací z mistrova života a polské děti projevily zájem o operu Liška Bystrouška, protože jsme jim popisovali jak chytrá a mazaná ona liška byla.
Už nezbývalo mnoho času, a proto jsme všichni společně pospíchali ke škole, kde se konal Den obce Hukvaldy a v rámci programu vystupovaly děti z Wisły se svým programem a také hukvaldské děti s vystoupením Lašánku (národopisný soubor při ZŠ) a kroužku mažoretek. Všichni jsme se dobře pobavili a za odměnu jsme dostali sladký koláč a něco k pití. Další odměnou pro všechny vystupující byly soutěže probíhající v areálu školní zahrady. Jednalo se o ježdění n čtyřkolkách, střelba z kuše, ukázka požárního sportu a také ukázka psovodů Policie ČR.
V neděli 19. září se opět setkaly polské a české děti, tentokrát v Rožnově pod Radhoštěm. Byl zde zajištěn program prohlídky Valašské dědina a Městečka ve Skanzenu. Polské děti byly překvapeny, že se jedná o muzeum dobových stavení, řemesel a výroby. Z názvu předpokládali, že se jde o přírodní muzeum, rostlin a živočichů. Sami nám sdělili, že v Polsku nic podobného nemají. Byli nadšeni architekturou kovárny, salaše i školy, kde na nás čekal pan kantor a vykládal o bývalém školství například za kralování Marie Terezie. Po prohlídce české děti odjely domů do Hukvald a polské děti si pochutnaly na výborném obědě v Rožnovském rynku. Stylová restaurace zanechala v mnohých velmi hluboký zážitek. Český doprovod se rozloučil se všemi polskými dětmi i učiteli, kteří poté nastoupili do přistaveného autobusu a v pořádku dojeli domů do Wisły.
Společné setkání mělo také pozitivní dopad na zúčastněné učitele z obou stran hranice, protože se vzájemně učili jazyk a domlouvali další setkání, které se uskuteční v termínu
27. - 29. 5. 2011 v polské Wisłe - Głebcach.
Přiložené soubory:
Rozpis využití prostor školy
● Venkovní hřiště ● Státní svátky ●
● Tělocvična ● Společenský sál ●
● Atletická dráha ●