Školní kroužky 2024/2025
Aktuální rozvojové programy
- Dovybavení odborných učeben pomůckami VR a humanoidem ZŠ Hukvaldy
- Výměna mládeže Erasmus+ RUMUNSKO
- Nástavba odborných učeben ve 4. NP Základní školy Leoše Janáčka HukvaldyNástavba odborných učeben ve 4. NP Základní školy Leoše Janáčka Hukvaldy
- Dotace Ministerstva školství
- Vybavení digitálními učebními pomůckami 2022 / Doučování žáků
- Inovace ve zdělávání v kontextu digitalizace
- Operační program Jan Amos Komenský
- Odborné a kariérové a polytechnické vzdělávání v MsK II („OKAP“)
- Průša 3D tiskárna - Chytrý květináč
Sledujte nás na Facebooku
Tere tulemast Eesti (Vítejte v Estonsku)
Začátkem listopadu čtyři žáci (Simona Jurečková, Blanka Lančová, Viktor Šlosar, Matěj Ivánek) a dva učitele (Dariusz Jedrzejski, Martin Křenek) Základní školy Leoše Janáčka odcestovali do Estonska na první setkáni v rámci projektu Comenius. Jak k tomu došlo?
Vše začalo v lednu 2010, kdy do Hukvald přijeli zástupci základních škol z Nizozemska, Polska, Itálie a Španělska. Na třídenní přípravné návštěvě dopracovali jsme projekt, který stvořila učitelka ZŠ z polských Katowic a na koordinátora projektu jsme zvolili ředitele ZŠ z Bakel v Nizozemsku. Následně devět škol (z Polska, Nizozemska, Itálie, Lotyška, Rumunska, České Republiky, Estonska, Řecka a Španělska) podalo žádost na projekt pod názvem „Let\'s share our culture\".
Školy podávají žádost k svým národním agenturám a agentury rozhoduji podle svých priorit a finančních prostředků o přidělení nebo nepřiděleni dotace. Může se proto stát, že projekt, který uspěje v Polsku, nakonec neuspěje v jiné evropské zemi. Projekt je společný (cil, produkty, aktivity) ale každá škola muže svobodně rozhodnout o poštu žáku a učiteli, kteří se zúčastní návštěv v partnerských zemích. Naše škola požádala o nejvyšší výši grantu, který pro Českou Republiku činí 17.000 euro a zavázala se tím poslat na návštěvy dohromady nejméně 24 lidi. Ti žáci, kteří jsou výborní v v anglickém jazyce a hlavně mají zájem udělat něco navíc pro školu, pojedou na návštěvy do našich partnerů.
První návštěva se uskutečnila v Estonsku v terminu od 2. do 7. listopadu. Školy na setkání přivezly logo projektu (naše nakreslil Rosťa Bujnošek), film DVD o škole a také dopisy, které napsali žáci pro své kamarády v partnerských školách.
Setkaní probíhaly v nově vybudovaných prostorách školy v Viljandi. Kromě pracovních setkaní měli jsme možnost prohlídky města, navštívili jsme obecní úřad, národní park Soomaa. Účastnili jsme se také několika společenských aktivit u příležitosti 140. výročí školy v Viljandi. Dětí měly samostatný program, který zajišťovaly rodiny, ve kterých byli ubytované nebo škola. To setkání bylo velice významné také tím, že museli jsme něco upravit projekt, protože dvě školy (z Lotyšska a Rumunska) neuspěly z žádosti o grant. Dohodli jsme se, že návštěv bude celkem sedm a tento školní rok čekají nás ještě dvě: v Itali (Sicílie - Trapani) a v Nizozemsku.
Školy zapojené do projektu „Let\'s share our culture\":
St.-Willibrordus, Nizozemsko - Bakel
Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 2, Polsko - Katowice
Kalmetu Põhikool, Estonsko - Viljandi
Istituto Comprensivo \"D.Rubino\", Italie - Fulgatore (Trapani)
CEIP Santa María del Mar-Alisios, Španělsko - Santa Cruz de Tenerife
Základní škola a Mateřská škola Leoše Janáčka Hukvaldy, příspěvková organizace, ČR - Hukvaldy
11 DIMOTIKO SHOLIO HIOU HELLAS, Řecko - CHIOS
\"When I was young
my village was the world.
Now, the world is my village.\"
Dariusz Jedrzejski,
koordinátor projektu
Přiložené soubory:
Rozpis využití prostor školy
● Venkovní hřiště ● Státní svátky ●
● Tělocvična ● Společenský sál ●
● Atletická dráha ●