logo_hukvaldy1 Setkání v Itálii
Czech Čeština‎

Setkání v Itálii

Máme za sebou už druhé setkání v rámci projektu Comenius. Tentokrát jsme sdíleli kulturu (Let's share our culture!) na Sicílii v Itálii. I když Sicílie není daleko, cesta trvala celých 18 hodin tam a 17 hodin zpět. Z Ostravy do Prahy vlakem, pak se společností EasyJet do Milána a pak z Milána Malpensy do Palerma, kde na nás čekal autobus do Trapani. Snažíme se šetřit finanční prostředky, aby se co nejvíce žáků a učitelů dostalo na setkání k našim zahraničním partnerům. To proto jsme zvolili tak náročnou cestu. Druhé návštěvy v rámci projektu Comenius, která proběhla od 7. do 13. února 2011, se zúčastnili žáci: Tereza Hynečková a Marie Pavelková a z řad učitelů: Alena Lévová, Vanda Perničková a Dariusz Jedrzejski.

Když jsem poprvé dostal do ruky program, napadlo mně, jestli Italové nepřecenili své síly. Program byl totiž navržen tak, jako kdyby nám naši sicilští partneři opravdu chtěli prezentovat všechno, co je ukazatelem jejich kultury. Můžu opravdu říct, že jsme byli pořad v pohybu. Projektová jednání, návštěvy snad všech pěti budov školy (vždy parádně připravené), prohlídky Trapani, Palerma, Salemi, Segesty, Erice, dále musea, kostely a jiné památky. Času stačilo dokonce i na podnik ručně vyrábějící koberce a ochutnávku vína z místní vinice. Opravdu nabitý program. A k tomu vyčerpávající. Italové si totiž z časového rozvrhu moc velkou vědu nedělají. Zpoždění 2 hodiny? Žádný problém! Večeře místo ve 20.30 začne ve 21.45. A bude trvat klidně do půlnoci. Jenže ráno je třeba opět vstat…

Setkání na Sicílii, nám ukázalo trošku jiný svět. Překvapovalo mně skoro všechno: jídlo, počasí (příjemných 15 st. v únoru), siesta, spousta vybydlených a zničených budov v Salemi (doslova můžete je koupit za 1 euro) ale hlavně mentalita Italů.

Další setkání se uskuteční po Velikonocích v Nizozemsku, v malém městečku Bakel.

Fotky ukazují, že s komunikací jsme problémy neměli J

Dariusz Jedrzejski,

koordinátor projektu


Přiložené soubory:

SkolaOnLine Setkání v Itálii

logo e strava

 

Jídelníček pro dnešní den:

logo

Rozpis využití prostor školy

-->

Venkovní hřiště Atletická dráha
Tělocvična Společenský sál


Kalendář - podrobný rozpis

Provoz venkovního hřiště (PDF, 565 kB)

Provozní řád sportovního areálu

Videogalerie

Sledujte nás na Facebooku


TOP
×