logo_hukvaldy1 Média do škol
Czech Čeština‎

NÁZEV: MÉDIA DO ŠKOL

R.Č.: CZ.1.07I1.1.24I02.0144

TRVÁNÍ: 1.7.2013 – 31.12.2014

MÍSTO: DDM Vratimov, p.o.

CÍLE PROJEKTU: Hlavním cílem projektu je pomoci modernizovat a aktualizovat formy výuky na menších základních školách zejména ve venkovských oblastech, a to především prohloubením a podporou využití moderních technologií a aplikací při výuce, včetně vytváření a ověřování těchto aplikací přímo v praxi. Chceme pomoci dnešním dětem - tzv. Net generaci - poznávat svět a získávat nutné kompetence postupy jim vlastními - zážitkovým učením sdíleným "online" i "offline". Nechceme bojovat proti jejich způsobu života, kdy se přátelé setkávají na sociálních sítích častěji než v reálném životě a aktuální informace lze získat - a zapomenout - během pár vteřin. Chceme jej využít ku prospěchu dětí a zároveň je vést k tomu, aby si neustále uvědomovaly, že "není formy bez obsahu".

AKTIVITY PROJEKTU:

Dětská multimediální redakce - Partnerské dětské redakce přijíždějí jednou měsíčně na multimediální workshop, kde se učí pracovat s fotografií, textem, ale především s AV útvary – rozhovorem, reportáží, videopozvánkou a audiopohlednicí. V místě bydliště pak s nabytými informacemi pak dále pracují dle zadání.

Využití tabletů ve výuce Pedagogové partnerských organizací se zúčastní workshopu Využití tabletu při výuce, kde se seznámí s výukovými aplikacemi dostupnými zdarma a možnosti jejich začlenění do výuky. Následně pak děti partnerských organizací jezdí na projektové dny „Tablety do škol“ na DDM Vratimov, kde si i ony vyzkoušejí vhodné výukové aplikace. V poslední etapě projektu si pak využití tabletů při své výuce vyzkoušejí i pedagogové partnerů pod dohledem odborníků z projektového týmu.

Projektový den „U nás“ V rámci projektového dne „U nás“ přijedou lektoři do partnerských škol a připraví pro žáky vybrané třídy tříhodinové poznávání a dokumentování jejich obce pomocí moderních technologií – GPS navigace, tabletu, kamery…Tématem je geocaching, vzpomínky seniorů i virtuální naučná stezka.

Vývoj aplikací pro výukové účely Během projektu naši odborní pracovníci vyvíjejí výukové aplikace pro Android s tématem místního dědictví a mediální výchovy.

2media do škol

PARTNEŘI

CVČ Frenštát pod Radhoštěm, SVČ Vítkov, ZŠ Hukvaldy, ZŠ Řepiště, ZŠ Sedliště.

Projekt Média do škol byl podpořen v rámci OP Vzdělávání pro konkurenceschopnost.

Tento projekt je spolufinancován Evropským sociálním fondem a státním rozpočtem České republiky.

1429611895 novy obrazek.png

Ke stažení:

SkolaOnLine Média do škol

logo e strava

 

Jídelníček pro dnešní den:

logo

Rozpis využití prostor školy

-->

Venkovní hřiště Atletická dráha
Tělocvična Společenský sál


Kalendář - podrobný rozpis

Provoz venkovního hřiště (PDF, 565 kB)

Provozní řád sportovního areálu

Videogalerie

Sledujte nás na Facebooku


TOP
×