logo_hukvaldy1 Světová škola
Czech Čeština‎

Světová škola

3567 Světová škola  svetova-skola Světová škola  logo_arpok_color-02 Světová škola

Naše základní škola se rozhodla zabojovat o získání titulu "Světová škola". Během roku žáci a učitelé poctivě plní harmonogram kritérií, stanovených především organizacemi člověk v tísni a ARPOK, které titul Světová škola udělují. Tomuto prestižnímu ocenění byla udělena záštita Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy a Záštita Ministerstva zahraničních věcí ČR. 

Světová škola je místem, kde:

  • globální témata tvoří přirozenou součást výuky a života školy; jsou zařazována do Školního vzdělávacího programu školy jako průřezová témata – Multikulturní výchova, Environmentální výchova, Výchova demokratického občana (lidská práva, ekonomická globalizace, chudoba apod.)

  • se žáci pod vedením týmu učitelů zabývají aktivně světovým děním a sledují aktuální vývoj v rozvojovém světě;

  • žáci, učitelé i širší veřejnost získávají informace o globální problematice;

  • žáci identifikují místní problémy s globálním přesahem a usilují o jejich řešení;

  • je nejméně jedenkrát za rok ve spolupráci s místní partnerskou organizací uspořádána akce

  • je společný cíl přispět k řešení vybraného problému.

Téma, kterému jsme se rozhodli věnovat, je odstranění chudoby a nerovnosti, vyšší míra vzdělanosti a potravinového zabezpečení. Zaměřili jsme se tedy na aktivity vedoucí k podpoře globálního rozvojového vzdělávání. 

Mezi takové aktivity například patří potravinová sbírka, vybírání pastelek pro africké děti, peníze za "Sněhuláky pro Afriku", pletení a háčkování čtverců na deky, v kroužku Šikovné ruce naše žákyně také vyráběly rukavice a hračky pro děti. V neposlední řadě je nutno zmínit pěstování aksamitníků (afrikánů) a jejich následný prodej v akci "Afrikány pro Afriku". 

K velkému potěšení učitelů i žáků titul "Světová škola" získala i Základní a Mateřská škola Leoše Janáčka Hukvaldy, p.o. a v červnu 2018 byli pod vedením Mgr. Filkové ocenění v Praze převzít. 

světová škola

SkolaOnLine Světová škola

logo e strava

 

Jídelníček pro dnešní den:

logo

Rozpis využití prostor školy

Venkovní hřiště Atletická dráha
● Tělocvična Společenský sál


Kalendář - podrobný rozpis

Provozní řád sportovního areálu

Videogalerie

Sledujte nás na Facebooku


TOP
×