logo_hukvaldy1 EDISON
Czech Čeština‎

EDISON

01_logo_color-1024x459 EDISON AIESEC_Logo_ EDISON

Projekt EDISON v Základní škole a Mateřské škole Leoše Janáčka, Hukvaldy, p.o. probíhal v týdnu od 9. do 16. února 2020 a škola se do něj zapojila prostřednictví organizace AIESEC.

Tato organizace je největší studenty řízená organizace na světě, která přispívá společnosti rozvojem mladých lidí a příležitostmi v mezinárodním prostředí. Existuje od roku 1948 a momentálně se nachází ve 126 zemích a teritoriích. V České Republice AISEC realizuje svou činnost na 10 univerzitách.
Projekt EDISON je unikátní projekt pro české mateřské, základní či střední školy. Poskytuje žákům a studentům široké spektrum mezinárodních znalostí a srovnání s Českou republikou. Realizace projektu přináší do škol skutečně mezinárodní prostředí.

Ve výše uvedeném únorovém týdnu přijelo do naší školy 7 zahraničních vysokoškolských studentů, z Číny, Thaiwanu, Indonésie, Ukrajiny a Turecka (budoucí informatici, veterináři, letečtí inženýři a ekonomové). Cizinci byli ubytovaní v rodinách žáků i učitelů, kteří jim mimo ubytování částečně zajišťovali odpolední program.

Od pondělí do pátku ve všech třídách průběžně realizovali představení své země, její kultury a historie. Vše v angličtině. Jejich vystoupení se dotýkalo většiny vyučovacích předmětů (zeměpis, dějepis, občanská výchova, anglický jazyk, další cizí jazyky, informatika – různé způsoby prezentací atd.).

Žáci 8. a 9. ročníku dělali překladatele z anglického do českého jazyka a opačně a šlo jim to výborně. Žáci si uvědomovali, jak je důležité umět anglický jazyk. Poznali, že i slečna, která má na hlavě hidžáb (burku), je příjemná mladá dáma a nemusí být nutně terorista.

Projektem žila doslova celá škola. Na chodbách zněla angličtina i o přestávkách a naši žáci se divili, že i učitelé, kteří anglický jazyk nevyučují, se v angličtině domluví. Žáci se s cizinci fotili, ptali se na podrobnosti z jejich života a žádali je o podpis. Celý netradiční týden byl velikým přínosem pro děti i dospělé.

edison

SkolaOnLine EDISON

logo e strava

 

Jídelníček pro dnešní den:

logo

Rozpis využití prostor školy

Venkovní hřiště Atletická dráha
● Tělocvična Společenský sál


Kalendář - podrobný rozpis

Provozní řád sportovního areálu

Videogalerie

Sledujte nás na Facebooku


TOP
×