logo_hukvaldy1 Exkurze CHKO Poodří a Exkurze Šance
Czech Čeština‎

Exkurze CHKO Poodří

15.6.2009 jsme podle všech očekávání měli vyrazit do Bartošovic. Ale ouha, nedorazil autobus! Naštěstí je na Hukvaldech spousta ochotných lidí nejen z řad učitelů, tak jsme se dostavili na místo určení s minimálním zpožděním.

Jedna skupina vyrazila k bartošovickému rybníku povozit se na raftech, splavit kousek řeky Odry a sledovat faunu i floru CHKO Poodří.

Druhá skupina navštívila záchrannou stanici v Bartošovicích, kde se starají o nemocné živočichy. Poradí vám, co dělat v případě, že najdete zraněné zvíře, případně, jak postavit budku nebo krmítko pro ptáky.Návštěvníci si mohou prohlédnout i vnitřní expozici, kde jsou nástěnné tabule o CHKO Poodří i vycpané exponáty některých místních živočichů.

Po určené době se obě skupiny vyměnily, aby mohly prožít to, co ta druhá. Ale vodní válku zažila na raftech jen jedna skupina a ohodnotila ji jako nejlepší zážitek celé exkurze.

Abychom oschnuli, podnikli jsme ještě malou procházku k místnímu vodnímu mlýnu a po příjezdu autobusu s druhou skupinou jsme všichni spokojeně odjeli domů.
Exkurze Šance

I přes nepřízeň počasí žáci 6.třídy absolvovali 22.6.2009 výlet autobusem, posléze i vlakem směr Frýdek Místek - Frýdlant n. Ostravicí - Ostravice. Pak pěšky k přehradě Šance, kde jsme se prošli jenom po koruně hráze, neboť návštěvy dovnitř teď nejsou 3 roky kvůli opravám možné.

A protože opravdu pršelo celý den, vrátili jsme se zpět na Ostravici, vlakem dojeli do Frýdku Místku a autobusem na Hukvaldy. Pro některé to byl první výlet vlakem. Někteří zkoušeli najít vlaková, případně autobusová spojení v jízdním řádu, a nestačili jsme se divit, kam všude by dojeli, pokud by vůbec někdy vyjeli. Každopádně to stálo za to, vidět kousek světa.

Mgr. Vanda Perničková

SkolaOnLine Exkurze CHKO Poodří a Exkurze Šance

logo e strava

 

Jídelníček pro dnešní den:

logo

Rozpis využití prostor školy

-->

Venkovní hřiště Atletická dráha
Tělocvična Společenský sál


Kalendář - podrobný rozpis

Provoz venkovního hřiště (PDF, 565 kB)

Provozní řád sportovního areálu

Videogalerie

Sledujte nás na Facebooku


TOP
×