Světová škola

Výsledek obrázku pro světová škola

Projekt Světová škola se zabývá začleněním globálních a rozvojových témat do výuky a života škol v České republice. Žáci se pod vedením učitelů aktivně zabývají světovým děním a sledují aktuální vývoj a rozvoj ve světě. Získávají informace, identifikují místní problémy s globálním přesahem a usilují o jejich řešení.   Záměrem je uvědomění si vazeb a souvislostí mezi jednotlivými částmi světa, přijetí zodpovědnosti za jejich spoluutváření a tím směřování k celoživotní aktivní občanské angažovanosti v duchu hesla: „Mysli globálně, jednej lokálně.“

Nezisková organizace Člověk v tísni uděluje každoročně tento certifikát školám, které splní daná kritéria a s žáky takto pracují.

Přiložené soubory:
IkonaZpravodaj Světové školy.pdf