Čarodějnice a Zajíčci

Jelikož se blíží slet čarodějnic, u Zajíčků si 27.4. na čarodějnice, čarodějníky a čarodějky celý den hráli. Děti musely dokreslit čarodějce obličej, pak si jednu zlou čarodějnici vybarvit (aspoň trošičku), seřadit košťátka od nejmenšího po největší, prolézt překážkovou dráhou, která byla propletena pavoučí sítí a zvládly i chůzi po kladince. Pak jsme společně vařili kouzelný lektvar z bylinek, abychom byli zdraví, krásní, šťastní, měli se rádi... prostě pro všechno dobré,. Přidali jsme tam pampeliškový med, abychom byli taky tak sladcí. Potom jsme čarovali a najednou nám lektvar zmodral. Prý po vypití můžeme v lese uvidět šmouly, až nějaké potkáme.  Na to vrchní čarodějka Romča čarovala a děti ji pomáhaly se zaklínadly. Propíchla balónek ostrou špičatou špejlí a on nepraskl, vyráběla bublinky v láhvi a malou pěnící sopku. Pak už nás venku čekalo pálení čarodějnic. Všichni jsme pokrčili tu svou vykreslenou čarodějnici, která představovala zlo, špatnost, zlobení..... a v hrnci jsme ji spálili. No a honem si poběhat na zahradě, než půjdeme na řízek s bramborovou kaší.

Položky: 1-4546-61>>>