Sněhuláci pro Afriku

15. 1. 2015

Vážení rodiče, milí žáci.

Naše škola se rozhodla zapojit do 3. ročníku projektu "Sněhuláci pro Afriku", jehož cílem je pomoci dětem v Africe dostat se ke vzdělání. Akci organizuje pod záštitou ministra školství nezisková organizace Kola pro Afriku, obecně prospěšná společnost, ve spolupráci s Gymnáziem, Ostrava-Hrabůvka, p.o. Celorepublikovým cílem je postavit co nejvíce sněhuláků, i když v momentálních podmínkách je to obtížné. Africkým dětem pomůžeme tím, že za každého postaveného sněhuláka vybereme startovné 50,- Kč.

Se souhlasem vedení naší školy jsme rozhodli, že se nebudeme ohlížet na počet sněhuláků, ale každý žák i učitel přispěje částkou 10,- Kč. Tento příspěvek je samozřejmě dobrovolný, částka může být i vyšší.

Věříme, že naše děti pochopí, že solidarita a vzájemná pomoc je v dnešním světě velice důležitá.

Děkujeme za pochopení.