Hukvaldští novináři

26. 10. 2013

PRAVĚK VE ŠKOLE

Z tělocvičny se stalo muzeum. V pátek 11. října 2013 se na základní a mateřské škole L. Janáčka uskutečnila pravěká show. Přijeli k nám pracovníci muzea z Hradce Králové paní Šárka a pan Lubomír, kteří už delší dobu takto jezdí po školách.

Tématem byla cesta pravěkem. Přednáška byla velmi poučná. Viděli jsme mnoho zajímavých pravěkých věcí např. sochu Smilodona (šavlozubého tygra) a také napodobeninu Věstonické Venuše. Hvězdnou atrakcí byla obrovská socha mamuta.

,,Pravidelně chodí nabídky emailem nebo chodí zástupci agentury osobně nám pořad nabídnout. Samozřejmě těch pořadů a nabídek je hodně a musíme s toho vybírat. Tato agentura měla zpracovaný pěkný katalog a toto téma se mi zdálo pro žáky zajímavé a poučné. Proto jsem se začala o to víc zajímat a samozřejmě je to také otázka ceny. Některé agentury nabídnou velmi pěkný program, ale žáci by to nezaplatili.", odpovídá A. Lévová, ředitelka školy.

A co na to naši žáci?

Názory našich spolužáků byly rozporuplné.

„Ty kulisy byly velmi zajímavé, snažili se nám ukázat, jak to vypadalo před dávnými lety. Určitě bych to doporučila ostatním školám.“, říká Johanka, žákyně osmého ročníku.

Adama, žáka devátého ročníku, rozbolela z dlouhého sezení na lavičkách zadní část těla. „Nelíbilo se mi, že využívali reprobedny v tělocvičně a nešlo skoro vůbec nic slyšet.“, dodává.

Určitě souhlasíme s tím, že by se do příště mohla zlepšit akustika, protože jsme někdy opravdu nerozuměli.

Karolína Rečková, Nikola Sokolová, 5. ročník