Aktuality

Hukvaldští novináři

Hukvaldští novináři

26. 10. 2013

PRAVĚK VE ŠKOLE

Z tělocvičny se stalo muzeum. V pátek 11. října 2013 se na základní a mateřské škole L. Janáčka uskutečnila pravěká show. Přijeli k nám pracovníci muzea z Hradce Králové paní Šárka a pan Lubomír, kteří už delší dobu takto jezdí po školách. 

 

Tématem byla cesta pravěkem. Přednáška byla velmi poučná. Viděli jsme mnoho zajímavých pravěkých věcí např. sochu Smilodona (šavlozubého tygra) a také napodobeninu Věstonické Venuše. Hvězdnou atrakcí byla obrovská socha mamuta.

,,Pravidelně chodí nabídky emailem nebo chodí zástupci agentury osobně nám pořad nabídnout. Samozřejmě těch pořadů a nabídek je hodně a musíme s toho vybírat. Tato agentura měla zpracovaný pěkný katalog a toto téma se mi zdálo pro žáky zajímavé a poučné. Proto jsem se začala o to víc zajímat a samozřejmě je to také otázka ceny. Některé agentury nabídnou velmi pěkný program, ale žáci by to nezaplatili.", odpovídá A. Lévová, ředitelka školy.


A co na to naši žáci?


Názory našich spolužáků byly rozporuplné.

„Ty kulisy byly velmi zajímavé, snažili se nám ukázat, jak to vypadalo před dávnými lety. Určitě bych to doporučila ostatním školám.“, říká Johanka, žákyně osmého ročníku.

 Adama, žáka devátého ročníku, rozbolela z dlouhého sezení na lavičkách zadní část těla. „Nelíbilo se mi, že využívali reprobedny v tělocvičně a nešlo skoro vůbec nic slyšet.“, dodává.

Určitě souhlasíme s tím, že by se do příště mohla zlepšit akustika, protože jsme někdy opravdu nerozuměli.

Karolína Rečková, Nikola Sokolová, 5. ročník

← Zpět na seznam

iŠkola.cz - přihlášení:


Výroční zpráva:

Informace dle Zákona č.106/1999 Sb., O svobodném přístupu k informacím:

ŠVP, výroční zpráva o činnosti školy, pravidla pro hodnocení a klasifikaci žáků a školní řád jsou umístěny na veřejně přístupném místě v přízemí budovy školy.


Hledání:
Odběr novinek e-mailem:

Vložte Vaši e-mailovou adresu a stiskněte tlačítko Přihlásit se k odběru. Budete pravidelně informováni o aktivitách školy a nejen o nich. Pro registraci pokračujte:

Technika nás baví:

OP VK 57

Technika nás baví

Projekt je zaměřen na rozvoj technických dovedností žáků na druhém stupni základní školy. Jeho cílem je vzbudit zájem žáků o technické obory.

No More Obesity!:
Yes for Traditional Dishes - No More Obesity!
Komunitní škola 2:

OP VK 56

Komunitní škola 2

Čtenářské dílny jako prostředek ke zkvalitnění čtenářství a čtenářské gramotnosti.
Zahraniční jazykově – vzdělávací pobyt pro žáky.
Zahraniční jazykový kurz pro učitele.

Ježkovo vočko:
Ježkovo vočko
Mladý technik:
Mladý technik - modelářství, mechatronika, programování
RPVV:
Rozvojový program ve vzdělání
ZŠ a MŠ Leoše Janáčka Hukvaldy