Mediální kroužek - hukvaldští novináři

13. 10. 2013

Nový školní rok 2013/2014 začal

2. 9. 2013 v 8.00 přivítali žáci před školou Leoše Janáčka v Hukvaldech nový školní rok.

Po vtipném úvodu pana starosty se paní ředitelka ujala představování nových prvňáčků.

Do první třídy letos nastoupilo 22 žáků.  Stali se tak největší třídou prvního stupně, a předstihli tím dlouho vládnoucí žáky páté třídy. Prvňáků se ujala Mgr. Kateřina Větřilová.

Do školy letos dva žáci přibyli a žákyně páté třídy Patricia Spáčil  školu  opustila, odstěhovala se zpět do USA. Se spolužáky se  rozloučila 27.9.2013.

V tomto školním roce je naplánována celá řada aktivit. Jednou z nich je  dokončení projektu Malé školní arboretum, na které škola získala příspěvek 105.000,- Kč. Při tomto projektu bude vystavena venkovní učebna a na školním pozemku budou vysazeny nové stromy.

Dále škola vytvořila nové prostory mateřské školy, došlo k rekonstrukci sociálního zařízení. K mimoškolním aktivitám se přidal  kroužek Hukvaldský novinář. Tento kroužek si vzala na starost Mgr. Marcela Jašková.

Zdá se, že letošní školní rok se žáci ani učitelé rozhodně nudit nebudou. Přejeme všem úspěšný školní rok.

Nikola Sokolová, 5. ročník