Adaptační kurz 1. třídy

14. 9. 2011

15 prvňáčků "malých šmoulů" se spolu s paní učitelkou R. Křenkovou zúčastnilo adaptačního kurzu, který proběhl od 6. 9. 2011 do 9. 9. 2011 ve Společenském centru pro volnočasové aktivity mládeže v Rychalticích.  Všichni nabalili spacáky a nějaké ty dobroty a sešli se v úterý ráno v centru, aby na tři noci zamávali maminkám. Někteří opouštěli rodiče poprvé na noc. Během čtyř dnů prošli s písničkami na rtech Rychaltice, Dolní a Horní Sklenov i Hukvaldy. Poznali, kde bydlí jejich spolužáci, opékali párky, prošli stezku odvahy, projeli se "mluvícím autobusem", prohlédli si kostel se vším všudy, hráli hry, naučili se skákat "gumu". Každý den dost našlapali. K večeru vždy přijela slečna Monika Kapsiová, která připravila večeři a pomáhala s večerní hygienou. Kolem desáté už všichni zařezávali, i když pohádka ještě neskončila. Někteří šmoulové za celou dobu pobytu vůbec nezasmutnili, u některých se občas smutnička objevila, ale brzy jsme ji zahnali. Celý pobyt se velmi vydařil, počasí nás nijak dramaticky nepodrazilo.Všem šmoulům patří velká pochvala, slečně Kapsiové zase poděkování za pomoc.

R. Křenková

Fotografie viz. galerie